75 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ TESLİMAT

0544 596 1104

Sipariş, Teslimat ve İade

Sipariş verirken nelere dikkat etmeliyim?
Öncelikle sipariş sürecinde sizden istenen bilgilerin eksiksiz ve güncel bilgiler içermesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Siparişiniz sonrasında doğacak herhangi bir sorunda müşteri temsilcilerimiz, iletişim bilgilerinizden yararlanarak sizinle irtibata geçecektir. Siparişiniz, girmiş olduğunuz teslimat adresinize gönderilecektir. Kargo teslimatı sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için adresinizi tüm detaylarıyla yazmanız gerekmektedir.
Saat 15.00' ten sonra gelen siparişler bir sonraki iş günü alınmış olarak kabul edilir. Cumartesi günü 12.00' ten sonra gelen siparişler takip eden pazartesi günü alınmış olarak kabul edilir. Bayram, resmi tatil gibi tatil günlerinde verilen siparişler tatil bitimini takip eden ilk resmi çalışma günü alınmış kabul edilir
Teslimatın gerçekleşebilmesi için sipariş sırasında kullandığınız adresin, gün içinde bulunduğunuz yerin adresi olması önemlidir. Verilen adreste bulunamayan müşterinin ürünü ilgili kargo şubesine götürülür. 

Nasıl sipariş verebilirim?
Sitemiz üzerinden üye olarak veya üye olmadan sipariş verebilirsiniz. Üye olmanız, daha hızlı sipariş verebilmenizi ve kampanyalarımızdan yararlanmanızı sağlayacaktır. Satın almak istediğiniz ürünün sayfasına giderek tercihinizi yapıp “Sepete Ekle” butonuna basarak, ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında sayfamızın sağ üst tarafında bulunan “Sepetim” e tıklayarak, sistemin size soracağı teslimat bilgilerinden sonra ödeme bilgilerinizi yazıp siparişinizi verebilirsiniz.

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişlerinizin gönderileceği kargo şirketleri sipariş aşamalarında karşınıza çıkacaktır.

Kargo ücreti ne kadar?
Sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişe istinaden sistem tarafından hesaplanacak kargo ücreti, sipariş aşamalarında kargo seçimi sırasında belirtilecektir.

Siparişimi verdim, bundan sonra ne olacak?
Siparişiniz sorunsuz bir şekilde sistemimize ulaştıktan sonra, sipariş sırasında kullandığınız e-mail adresinize tarafımızdan siparişinizin detayını belirten bir mail gönderilecektir. Müşteri temsilcilerimiz siparişinizi en kısa sürede sorunsuz bir şekilde size ulaştırmak üzere ürünlerinizi hazırlayacak ve kargoya verecektir. Siparişiniz elimize ulaştıktan sonra en kısa sürede kargoya verilecektir. Ürününüz kargo firmasına teslim edildiğinde tarafımızdan size tekrar bir mail yollanacak ve kargo hakkında bilgilendirilmeniz sağlanacaktır. Ödemelerinizi Visa, Visa Electron ve Mastercard kredi kartları seçeneklerinden birisi ile yapabilirsiniz.

Siparişimin durumumu nasıl takip edebilirim?
Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz tüm siparişleri üyelik girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfanızda bulunan siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz.

Siparişim kargoya verilmiş. Durumunu nasıl kontrol edebilirim?
Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizin takibini üyelik girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfanızdan yapabilirsiniz. Kargoya verilen siparişinizin yanındaki kargo linkine tıklayarak, siparişinizin kargodaki durumunu takip edebilirsiniz.

Şifremi Unuttum?
Giriş sayfasındaki “Şifremi unuttum” linkine tıklayın ve siteye kaydınızı yaparken kullanmış olduğunuz e-mail adresinizi girin, çok kısa bir sürede size, siteye giriş yaparken, bize bildirmiş olduğunuz şifrenizi içeren bir e-mail gönderilecektir.

İade Bilgileri
Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Sipariş kargoya verilene dek alıcı siparişi iptal edebilir. Satıcı, alıcının cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç 14 (on dört) günlük süre içerisinde toplam bedeli alıcıya iade etmekle yükümlüdür.
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer sevkiyat sırasında ürünün kullanılmasını engelleyecek herhangi bir zarar oluşmuşsa kargo firmasına tutanak tutturun ve ürünü teslim almayın. Bu durum hakkında bizimle iletişime geçip hasar tutanağını e-mail yoluyla tarafımıza ulaştırdığınızda ödediğiniz ürün bedelinin iade edilme süreci başlayacaktır. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ürünün kullanılmasını engellemeyecek paket ve ambalajda oluşmuş küçük ezilme, sıyrık vb. gibi durumlarda ürün iade edilemez. 
Ürünün kullanım sırasında fark edilebilecek bir kusurunun (küflenme, ürünün bozuk olması vb.) olduğunun anlaşılması halinde alıcı, teslim tarihinden itibaren 3 (üç) gün içinde ürünün taahhüt edilen sağlam bir ürünle değiştirilmesi veya para iadesi hakkını kullanabilir.
Kusurlu ürün değişim hakkının kullanılması için aynı süre içinde tarafımıza e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, alıcıya teslim edilen ürün ve ürüne ilişkin fatura aslının, arka yüzünde yer alan iade bilgi formu doldurulmuş halde, iadesi zorunludur.
Kusurlu ürünün ulaşmasından itibaren 7 (yedi) gün içinde satıcı talebi değerlendirir ve haklı bulunan talepler için taahhüt edilen ürünün yenisini gönderir veya alıcının tercihine göre para iadesini gerçekleştirir. Haklı görülmeyen taleplerde de ürünün kendisini alıcıya gönderir. Kusurlu  ürün değişim işlemlerinde tüm taşıma masrafları satıcıya aittir.
Çabuk bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek, teslim alındıktan sonra ambalaj,
bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ve iadesi sağlık ve hijyen
açısından uygun olmayan ürünlerden vazgeçme hakkı mevcut değildir

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.